Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
2019-11-27

JAK TO JEST BYĆ PRAWNIKIEM? (dobrze czy nie dobrze?)

25.11.2019.Godzina 10.30. Mniej lub bardziej doświadczeni w materii zajęć na uniwersytecie uczniowie naszej szkoły weszli podekscytowani na aulę numer 8 Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Przywitani zostaliśmy przez studentów pierwszego roku prawa oraz jednego z wykładowców, który niestety przemawiał tylko minutę, gdyż spieszył się , aby "wystawiać dwóje".

Na poczatku mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej historii powstania organizacji "ELSA", dzieki której możemy brać udział w takich właśnie warsztatach. Dewizą ELSA Poland jest "Sprawiedliwy świat, w którym szanyje sie godność ludzką i różnorodność kulturową". Stowarzyszenie wspiera edukację prawną studentów i absolwentów studiów prawniczych. Podzieleni na grupy, rozpoczęliśmy pracę nad niezykle ciekawymi casusami (przypadkami). Studenci wspierali nas, pomagali w formułowaniu wniosków. Nie brakowało także opowieści na temat zabawnych sytuacji ze studenckiego życia i praktycznych porad dla tych, którzy w przyszłości chlieliby pracować nad prawdziwymi casusami.

Na koniec nastąpiło podsumowanie naszej pracy - małe symulacje rozpraw sądowych, w trakcie których mogliśmy poczuć się jak prawdziwi prawnicy. Symulacje ożywiły widownię, która przy ciekawych wymianach zdań wybuchała śmiechem. Warto było się przysłuchiwaś, chociażby dla usłyszenia stwierdzenia, że "ginekolog wcale nie musi umieć wykonywać RKO" i aby dowiedzieć się, że istnieją plantacje na których jesienią zbiera się kasztany i liście. Dzięki studentom, którzy oprawcowali dla nas plan warsztatów i sami wymyślili intrygujące casusy, mieliśmy możliwość sprawdzenia sie w prezentowaniu swoich przemyśleń przed dużą publicznością i przekonania się, jak to jest być prawnikiem...

Pozostało nam tylko czekać na III turę warsztatów, obiecaną przez sympatycznych prowadzących.

Podziękowania

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Przejdź do góry