Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadpodstawowych

W dniu 21.12.2022 r w Szkole Mistrzostwa Sportowego, odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z naszego miasta; SMS, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 6, ZSZ oraz nasza szkoła. Organizatorzy podzielili drużyny na dwie grupy( w formie losowania). Grupę pierwszą stanowiły drużyny ; SMS, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 6. Druga grupa składała się z dwóch drużyn ; ZSZ oraz naszego liceum. W grupach graliśmy systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup grali o miejsca 1,2 a zespoły z drugich miejsc w grupach grały o miejsce 3 i 4. Ostatnia drużyna z grupy pierwszej zajmowała 5 miejsce w turnieju. Grupę pierwszą wygrała Szkoła Mistrzostwa Sportowego, grupę drugą wygrała nasza szkoła. Spotkanie finałowe przegraliśmy 2:0 i zajęliśmy drugie miejsce w zawodach. Do dalszej fazy rozgrywek awansowała Szkoła Mistrzostwa Sportowego – życzymy im powodzenia.

Naszą szkołę reprezentowały;

Rduch Tatiana (1A LO) Majewska Alicja (1D LO) Błaszczak Julia (1E LO) Mazurek Iga (1E LO) Szczepanowska Monika (1G LO) Araszczuk Natalia (3B LO) Grelowska Wiktoria Uchto Zuzanna (3B LO) Popiołek Julia (3C LO) 16 Stroińska Maja (4C LO) 17 Kuniec Zuzanna (4D LO) kapitan

Klasyfikacja końcowa zawodów;

I miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego

II miejsce I LO

III miejsce ZS Nr 6

IV miejsce ZSZ

V miejsce ZS Nr 2

Warto jeszcze nadmienić, iż uczniowie z naszej szkoły Grzegorz Chmielowiec oraz Kajetan Kula byli jednymi z czterech głównych sędziów tego turnieju.