Półfinały Województwa w Badmintonie dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych

W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła była organizatorem ćwierćfinałów wojewódzkich w badmintonie. Zawody te odbyły się 15 marca. Naszą szkołę reprezentowali ;

W kategorii dziewcząt; Oliwia Sierszulska IV D oraz Kamila Kapusta III D

W kategorii chłopców; Mikołaj Telefin II A/ Karol Gryboś IV B/ Szymon Kucharski I C

Zarówno w kategorii żeńskiej jak i męskiej w zawodach brały udział  cztery zespoły (mistrzowie i vice-mistrzowie powiatu  wodzisławskiego i jastrzębskiego). Rywalizację w zawodach rozpoczęli chłopcy. Zawody rozgrywane były w systemie meczów; mistrz powiatu wodzisławskiego z vice-mistrzem powiatu jastrzębskiego i analogicznie wyglądała druga para półfinałowa. Spotkania toczyły się do trzech wygranych pojedynków, dwa mecze singlowe i jeden deblowy, przy braku rozstrzygnięcia kolejne spotkania singlowe. Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy najlepsze drużyny (zabrakło drugiej drużyny z powiatu wodzisławskiego).W związku z czym nasza drużyna automatycznie awansowała do rozgrywki finałowej ,czekając na wygraną drużynę z pary półfinałowej Wodzisław ZST – ZS Nr 2 Jastrzębie-Zdrój. W finale rywalizowaliśmy z drużyną ZST z Wodzisławia Śl, z którą przegraliśmy w stosunku 3:1 zajmując II miejsce w zawodach.

Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii chłopców ;

1 ZST Wodzisław Śl

2 I LO Jastrzębie-Zdrój

3 ZS Nr2 Jastrzębie-Zdrój

Po zakończonym turnieju chłopców do rywalizacji przystąpiły dziewczyny. Turniej był  rozgrywany w tym samym systemie jak u chłopców . Nasza szkoła w pierwszym półfinale rywalizowała z ZST z Wodzisławia Śl. I spotkanie to wygraliśmy 3:1 awansując do finału gdzie czekała na nas drużyna ZSP z Wodzisławia Śl. Mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny z Wodzisławia Śl  w stosunku 3:1. Tym samym drużyna z Wodzisławia awansował do półfinałów wojewódzkich – życzymy im powodzenia.