Siatkówka: Zespół Szkół Nr 1 - NORD Świerklany

Zespół Szkół Nr 1 wygrywa kolejny mecz w Lidze Amatorskiej.

Zapraszamy do galerii i relacji.

NORD Świerklany jest to drużyna, która w debiutuje w Miejskiej Lidze Siatkówki Amatorów. Dzisiaj zagraliśmy z nimi mecz, który skończył się wynikiem 3:2 dla ZS Nr 1. Spotkanie odbyło się na Hali BORYNIA, gdzie ku naszemu zaskoczeniu panowała niska temperatura i niestety przełożyło się to na wynik.

Nie wiedzieliśmy jakim poziom gry dysponuje przeciwnik, dlatego w pierwszym secie postawiliśmy do boju naszą najlepszą szóstkę. Set wygraliśmy 25:19, mimo że było kilka niepotrzebnych błędów z naszej strony.

Do drugiego seta wyszli zawodnicy, którzy zmarzli na ławce rezerwowych i tu, po bardzo wyrównanej walce, przegrywamy 30:28. Mieliśmy nawet dwie piłki setowe, ale nie udało się wykorzystać szans.

Nie chcieliśmy już tracić setów i zyskać 3 punkty w tabeli, więc wróciliśmy do poprzedniego składu, zmieniając jedynie rozgrywającego. I tu pojawił się nasz były zawodnik i były uczeń I LO Kacper Duda, który obecnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, gdzie pracuje również w sztabie szkoleniowym jako statystyk. Gra dobrze się układała i set skończył się 25:18 dla nas.

Nie chcieliśmy już kombinować w składzie więc do kolejnego seta wyszła taka sama szóstka. Walczyliśmy punkt za punkt, aż do wyniku 25:27 dla Świerklan.

W tie-breaku szansę na zrobienie sobie prezentu (w postaci wygranego meczu) dostał libero Bartek Masłowski, dzisiejszy solenizant. Kilka razy wykazał się on dobrymi obronami, z których po kontrze zdobyliśmy ważne punkty.  Od początku mieliśmy przewagę w decydującym secie i utrzymaliśmy ją do końca wygrywając 15:10. Plus 2 punty w tabeli dla Zespołu Szkól Nr 1.

Mecz na wysokim poziomie, dużo  bardzo ładnych obron, dobra zagrywka  i waleczność dało nam wygraną w tie-breaku – tak Bartek Masłowski skomentował ostatniego seta.

Jeszcze nie znamy decyzji sędziego, który zawodnik był dzisiaj MVP ale nam się wydaje, że Grzegorz Działyński był podporą całego zespołu. Oprócz niego w składzie znaleźli się: Przemysław Olszówka, Szymon Rakoczy, Bartosz Masłowski, Jakub Baran, Konrad Dańczak, Krzysztof Przybył, Kacper Duda, Rafał Majchrzak, Bartosz Głowacki, Kamil Zborowski i Patryk Weygand.