Propagowanie honorowego krwiodawstwa

Spotkanie młodzieży z panem Andrzejem Kinasiewiczem w ramach projektu „Twoja krew, moje życie”.

W czwartek 3 listopada na zaproszenie Szkolnego Koła PCK odwiedził nas miły gość - pan Andrzej Kinasiewicz. Młodzież klas starszych liceum mogła spotkać się z naszym gościem w ramach projektu „Twoja krew, moje życie”, do którego przystąpiła nasza szkoła.

Ten ogólnopolski projekt ma na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa. Stąd nieprzypadkowe spotkanie z panem Andrzejem Kinasiewiczem, który od wielu lat jest honorowym krwiodawcą, a ponadto pełni rolę koordynatora szkolnych klubów Honorowych Dawców Krwi, a także jest przewodniczącym rejonowego zarządu HDK przy PCK.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak ważna jest krew, a zwłaszcza jej zapasy, do zapewnienia prawidłowego leczenia naszego społeczeństwa. Nasz gość w sposób szczegółowy przybliżył nam procedury oddawania krwi. Mogliśmy się również dowiedzieć jak Polska wypada w statystykach dotyczących honorowego krwiodawstwa i przekonać się, że mamy jeszcze sporo do zrobienia. Nasz gość z pewnością zachęcił nas do wzięcia udziału w najbliższej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w naszej szkole już w środę 9 listopada. Dziękujemy panu Andrzejowi Kinasiewiczowi za przybliżenie nam tej ważnej tematyki i liczymy na dalszą współpracę.