oddział biologiczno-chemiczny

Jeśli interesujesz się naturą, przyrodą, kochasz zwierzęta, lubisz rośliny, Twoje  hobby to góry… Chcesz w przyszłości zostać lekarzem, farmaceutą lub weterynarzem… Problemy środowiska naturalnego i jego ochrona nie są Ci obce… Wybierz klasę biologiczno – chemiczną w I LO im. z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu – Zdroju. Przedmiotami rozszerzonymi w tej klasie są biologia i chemia.

 

ZAJĘCIA LABORATORYJNE I MIKROSKOPOWE Z BIOLOGII I CHEMII: 
pozwolą Ci na sprawne operowanie sprzętem i odczynnikami, by samemu odkrywać prawa biologiczne. umożliwią Ci poznanie świata wielkości mikro oraz makro   i mechanizmami, które nimi rządzą.

WYCIECZKI:
to sama radość z obcowania z przyrodą, to też praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Jeśli nie masz możliwości poznania fauny i flory krajów tropikalnych umożliwimy Ci to właśnie przez wycieczki do Palmiarni, do zoo, do rezerwatów przyrody.

KONKURSY:
ogólnokrajowe Olimpiady Biologiczna, Ekologiczna i Chemiczna dadzą Ci szanse na zdobycie indeksu wymarzonej uczelni wyższej.

WYKŁADY PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH:
pozwolą na coś więcej niż tylko wiedza szkolna, pozwolą na konfrontacje z najnowszymi dziedzinami nauk przyrodniczych.

ZAJĘCIA W LABORATORIUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII PRZEMYSŁOWYCH POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ W RYBNIKU:
te zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, poczujesz już smak studiowania.

WŁASNE PROJEKTY BADAWCZE:
Ty też masz coś do powiedzenia, już dziś możesz projektować własną karierę zawodową.

MULTIMEDIA:
pracownie biologiczne i chemiczne mają nowoczesne rzutniki multimedialne, połączone z Internetem, tablicę interaktywną dzięki czemu nie będziesz się nudzić na lekcjach.

KOŁO BIOLOGICZNE I CHEMICZNE

 

Medycyna, stomatologia, analityka medyczna, kosmetologia, rehabilitacja, fizykoterapia, farmacja, ratownictwo medyczne, biologia, technologia żywienia, biotechnologia, psychologia, ochrona środowiska, AWF, rolnictwo, weterynaria, chemia, pedagogika, inżynieria środowiska


będą stały przed Tobą otworem, jeśli wybierzesz


ODDZIAŁ BIOLOGICZNO - CHEMICZNY


w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu-Zdroju

ZAPRASZAMY