Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 28-30 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. z tej okazji odbyło się wiele ciekawych konkursów przygotowanych przez nauczycieli języków obcych naszej szkoły z pomocą uczniów.

Pierwszy z nich, przygotowany przez panią Karinę Kordułę-Bloch, pt. "Podróże moich marzeń" polegał na jak najlepszym przedstawieniu miejsca, które chciałoby się odwiedzić. I miejsce otrzymała Zuzanna Uchto, II miejsce Natalia Michalik, a III miejsce Wojciech Boratyn.
Kolejnym konkursem przeprowadzonym w środę przez panią Dorotę Pyzik był test wiedzy o językach na platformie Quizziz dla wszystkich chetnych uczniów którzy musieli się wykazać szybkością i refleksem. 
W czwartek odbył się "Konkurs wiedzy o krajach europejskich". W jury zasiadły: pani Agata Mrożkiewicz, pani Mirela Fronia i pani Lucyna Marcol-Cacoń.
W konkursie wzięło udział 14 ucznió z klas trzecich. Uczestnicy odpowiadali na pytania w grupach dwu/trzyosobowych. Wszyscy bardzo dobrze przygotowali się w zakresie różnych ciekawostek o krajach Europy, poziom był wyrównany i potrzebna była dogrywka, w wyniku której: I miejsce zajęła grupa z klasy 3F : Barbara Janecka, Sebastian Konieczny i Oliwia Śliwińska. II miejsce otrzymali Zuzanna Bombrys (3J) Weronika Kobiałka (3L) i Zuzanna Kołodziejczyk (3H). III miejsce uzyskali ; Marta lisowska (3A), Aleksandra Trzos (3D) oraz Michał Nastaszyc (3C). Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności językowych. 
Ponadto uczniowie Staszica wykonali mnóstwo ciekawych prac w formie plakatów dotycz,ących ciekawostek krajów europejskich. Prace te można oglądać w dniach 28.09.21 - 05.10.21 w holu szkoły.