Sukcesy uczniów

 

Nasi stypendyści 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

2018/2019

Anna Furgał

2019/2020

Paweł Pastwa

2020/2021

Mateusz Lerke

Julia Sobala

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

2019/2020

Zuzanna Fujak

"Śląskie. Inwestujemy w talenty-V-VI edycja"

LerkeMateusz  V edycja

Sobczak Michał V edycja

 Filipek Gracjan  V edycja

 Pastwa Paweł VI edycja

Czakon Adam VI edycja

opiekunowie merytoryczni mgr Lucyna Busse, mgr Dominika Kruk, mgr Katarzyna Popek

Stypendia Prezydent Miasta w latach 2018-2020

 Aleksandra Koszowska

 Gracjan Filipek

Aleksandra Chilińska

 Agnieszka Janicka

 Julia Sobala

 Mateusz Lerke

 Michał Sobczak

 Małgorzata Zając

 Paweł Pastwa

Weronika Wicherek

Tomasz Gałuszka

Michał Wołoszyn

Paweł Adamczyk

 

 ...............................................................................................................................................................................

Lista sukcesów naszych licealistów w roku szkolnym 2020/2021

osiagnięcia sportowe

Fujak Zuzanna judo

I miejsce w Pucharze Polski

III miejsce w Pucharze Europy

wicemistrzyni Polski

 
Kutyła Oliwia biegi narciarskie

I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych (podwójna medalistka)

 

 

 

osiągnięcia naukowe

język polski

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Pająk Emilia XIX Regionalny Konkurs Dziennikarski  II mgr Dominika Sunita-Kowalska
Sobala Julia LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego  II część (ustna) etapu okręgowego mgr Iwona Kozikowska

matematyka

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Gałuszka Tomasz  V Olimpiada Statystyczna  etap ogólnopolski  mgr Joanna Korus-Regina
Sobierańska Agnieszka  V Olimpiada Statystyczna  etap okręgowy  mgr Joanna Korus-Regina

filozofia

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
 Knapczyk Bartosz Olimpiada Filozoficzna   etap okręgowy  mgr Wojciech Marek

wychowanie fizyczne

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Kołodziejczyk Zuzanna Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie  II mgr Beata Siwiec

 

..............................................................................................................................

Lista sukcesów naszych licealistów roku szkolnym 2019/2020

matematyka

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Adamczyk Paweł

Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej  laureat  mgr Lucyna Busse

Adamczyk Paweł

Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Warszawskiej  finalista  mgr Lucyna Busse

Lerke Mateusz

Sobczak Michał

Kloczkowska Kornelia

Król Marlena

Kloczkowska Nadia

Krochmal Marta

międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny" wyróżnienie

mgr Lucyna Busse

mgr Gabriela Kufieta

 

 język polski

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Koszowska Aleksandra Wojewódzki Konkurs Poetycki  laureatka mgr Iwona Posio-Sikora
Sobala Julia  L Olimpiada Literatury i Języka Polskiego  etap okręgowy mgr Iwona Kozikowska
Gałan Amelia XVIII Regionalny Konkurs Dziennikarski  I mgr Dominika Sunita-Kowalska
Pająk Emilia XVIII Regionalny Konkurs Dziennikarski  II mgr Dominika Sunita-Kowalska

Węglorz Natalia

Durczok Mikołaj

Olimpiada Wiedzy o Mediach etap okręgowy mgr Iwona Kozikowska

 

.......................................................................................................

Lista sukcesów naszych licealistów  w roku szkolnym 2018/2019

 język polski  

nazwisko imię konkurs  zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Zapała Daria XVII Wojewódzki Konkurs Poezji Zb. Herberta  finalistka mgr Iwona Kozikowska
Lenartek Małgorzata  V Olimpiada Wiedzy o Mediach  finalistka mgr Iwona Posio-Sikora

filozofia

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Pastwa Paweł XXXI Olimpiada Filozoficzna  laureat  mgr Wojciech Marek

 język hiszpański

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Sobala Julia Współczesna Poezja Hiszpańska-Od Wojny Domowej Po Trzecie Tysiąclecie"  II  mgr Joanna Stachoń

wychowanie fizyczne

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Herman W.

Goik K. 

Walczak N.

Mysliwy D.

Grzywnowicz Z.

Bujak V.

Stępień D.

Szymczak N.

Cieślicka K.

Supeł A. 

Szulik D.

Jabłoński R.

Kowalski W.

Zdziebło A.

Partyka R.

Wysmoliński M.

Głuc T.

Wierzbicki K.

Zachraj R.

Zakrzewski P.

Swalski K.

Kuś Sz.

Janowski M.

Albrecht K.

Grygier D.

Łukasik F.

zawody powiatowe

Szkolna Liga LA

kat. dziewczęta i chłopcy

 I

mgr Robert Nowakowski

mgr Jarosław Marciniak

mgr Patryk Weygand

mgr Karolina Stanula

mgr Wojciech Światowski

 Posłuszny T.

Węglewski N.

Filipek G.

Życińska K.

Talarowska E. 

Pasławska N.

Powiatowe Zawody w Badmintonie 

kat. dziewczęta i chłopcy

 III i II

 mgr R. Nowakowski

Filipek G.

Węglewski N.

Wojewódzkie Zawody w Badmintonie

 III w ćwierćfinale

mgr R. Nowakowski

 

............................................................................................................................................................................

Lista sukcesów naszych licealistów i gimnazjalistów w roku szkolnym 2017/2018

Aleksandra Chilińska  – 2A, tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów

liceum

Nagroda dla ZS1 w kategorii szkoły ponadgimnazjalne za najlepszą prezentację budżetu partycypacyjnego.

Nagroda dla ZS1 -3 medale złote, 2 srebrne i 1 brazowy w XIII edycji Biegu Papieskiego Młodzieżowej Ligi Biegowej o Puchar Dyrektora MOSIR-u 

I miejsce w finale biegów-Grand Prix o Puchar Dyrektora MOSiR w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych

III miejsce w Miejskim Pochodzie Historycznym- klasa 1D LO

wychowanie fizyczne

nazwisko imię ucznia oddział  konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

- Dominika Szulik,  Kamil Swalski,

- Kinga Goik, Szymon Rybacki,

- Ania Bac, Tomasz Głuc,

- Paulina Fajkier, Filip Łukasik,

- Dorota Oliwa, Szymon Kuś,

- Wiktoria Bujak, Maciej Janowski,

- Kinga Brzyszkowska, Patryk Bednarek,

- Martyna Kulas, Ryan Jabłoński

I-III LO półfinały województwa II

mgr Daniel Kania

mgr Patryk Weygand

Dominika Szulik

Kinga Goik

 

Młodzieżowa Liga Biegowa

I

III

 
  dziewczyny ZS1 Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna I  

Szulik Dominika, Goik Kinga,
Grzywnowicz Zofia, Kulas Martyna,
Brzyszkowska Kinga, Zmuda Julia,
Walczak Weronika

 

Swalski Kamil, Kuś Szymon,
Rybacki Szymon, Janowski Maciej,
Jabłoński Ryan, Antczak Dawid

  sztafetowe biegi przełajowe

I

 

 

II

 

Paulina Sitek,
Dawid Sułkowski,
 Dawid Dobrodziej,
Paweł Adamczyk

   Miejskie Rozgrywki Szachowe  I  

Paulina Sitek,
Dawid Sułkowski,
Dawid Dobrodziej,
Paweł Adamczyk.

   półfinały województw w szachach drużynowych  II  

Dominika Szulik

Goik Kinga

Swalski Kamil

  XIII Bieg Niepodległości

I

II

I

 

Żaneta Winiarska, Oliwia Leniuk, Nicole Walczak, Daria Ewertowska, Dominika Misiołek, Konrad Podedworny, Mariusz Wysmoliński, Jakub Feczko, Jakub Kosmowski, Wiktor Kowalski

Dz i Chł Międzyszkolne Zawody Pływackie

III

 

Kamil Swalski

Kinga Goik

  Grand Prix o Puchar Dyrektora MOSiR

I

II

 

 język polski

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Klaudia Ziaja, Michał Wołoszyn, Agata Głowacz, Kamila Bugla, Rafał Pastuch, Ewa Młynarczyk, Julia Madera,

Oliwia Gibes, Dominika Kluska, Emilia Tryc, Natalia Węglorz 

1B

2C

2D

2D

2D

3D

1D

1D

1D

1D

Olimpiada Medialna etap wojewódzki

mgr Dominika Sunita-Kowalska

mgr Marta Henel-Furczyk

mgr Małgorzata Targiel

mgr Iwona Kozikowska

Paulina Łyczko, Emilia Tryc, Kamil Dermont, Natalia Węglorz, Dominika Kluska, Wiktoria Cabaj

Michał Wołoszyn

Więcek Klaudia

1D

 

 

 

2C

1B

Olimpiada Wiedzy o Mediach etap okręgowy

mgr Iwona Kozikowska

 

 

mgr Dominika Sunita-Kowalska

Michał Wołoszyn

2C

Olimpiada Wiedzy o Mediach

etap centralny

fnalista

mgr Dominika Sunita-Kowalska

Daria Zapała

1D

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski etap regionalny

mgr Iwona Kozikowska

Elżbieta Bielecka

3D

laureatka XXII Konkursu Wiedzy o UJ-indeks ogólnopolski

mgr Małgorzata Targiel

 religia

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Mazur Wiktoria 2D Olimpiada Teologiczna etap centralny ks. Przemysław Nowak

Emilia Nogły

Filip Łukasik

  Ogólnopolski XXII Konkurs Biblijny etap diecezjalny  

 wos

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Szymon Korbiel, Kacper Kamela 3D wojewódzki konkurs z działalności Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej II etap  

 historia

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Bielawski Mateusz 3D Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku I  

 język hiszpański

nazwisko i imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Furgał Anna

Łukasz Sowa

2D

1D

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej IV mgr J. Stachoń

 zajęcia artystyczne

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Mika Jan 2A Ogólnopolski konkurs plastyczny Orzeł biały -nasza duma III mgr K. Korduła-Bloch

 

gimnazjum

chemia

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Filipek Gracjan 3a Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii laureat mgr Stanisława Jeż

fizyka

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Filipek Gracjan 3a Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy  z Chemii laureat mgr Katarzyna Popek

 

 zajęcia artystyczne

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Hnatkowska Julia 3f-absolwentka

XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

"Inne spojrzenie"

laureatka mgr Karina Korduła-Bloch
 Dagmara Grochowalska, Monika Mędrak 2d

Międzyszkolny Konkurs Fryzur i Stylizacji

wyróżnienie  mgr Karina Korduła-Bloch
Andrzejewska Magdalena  

konkur plastyczny Cieszyn 1918-2018

III mgr K. Korduła-
Bloch

Martyna Motyka,

 

Luiza Wikłacz,

Martyna Myśliwy

3f

3e

XII Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

I

 

wyróżnienie

mgr Karina Korduła-Bloch

 wychowanie fizyczne

nazwisko imię ucznia oddział  konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Oliwia Goździewska,                   
Aleksandra Langier,                      
Nikola Szymczak,                                    
Wiktoria Herman,                               
Patrycja Biedal,                                  
Natalia Sikora,                                      
Elena Naperotti,          Dominika Smyrak

Daniel Głuszek, Michał Hyski, Jonatan Szefer, Tymoteusz Bloch, Dawid Wiśniewski, Antoni Brzozok, Filip Rentfleisz

II-III półfinały województwa

IV

 

 

 

 

 

 

 

III

mgr Daniel Kania,
mgr Patryk Weygand

Patrycja Biedal

 

Natalia Sikora

  Młodzieżowa Liga Biegowa

I

 

III

 

Daniel Głuszek

Michał Hyski 

  Młodzieżowa Liga Biegowa

I

III

 

Amelia Wala,
Tomasz Gałuszka,
Szymon Cichoń,
Adam Bonk

  Miejskie Drużynowe Rozgrywki Szachowe

I

 

Sikora Natalia

Biedal Patrycja

Głuszek Daniel

  XII Bieg Niepodległości

I

II

I

 

dziewczęta i chłopcy

  Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju Szkół Gimnazjalnych w Badmintonie

V chł. i II dz.

awans do ćwierćfinałów województwa

mgr R.Nowakowski

Rosińska Oliwia, Kozak Aleksandra, Rosińska Natalia

2e 2d 3g Ćwierćfinały Województwa w Badmintonie

III

mgr R. Nowakowski

Piotrowski K., 

Świąder M, Koprowski M, Kusyk M, Nowak I, Guzy K, Siekiera K, Wiśniewski K, Tytuła D, Bonk A Ćwierćfinały Województwa w Piłce Siatkowej Chłopców

II

 

 

 

 

Patrycja Biedal

Natalia Sikora

kat. dz i chł Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne-powiat

I

 

I

 

II

 

Daniel Głuszek

 

Mateusz Hyski

kat. chł Grand Prix o Puchar Dyrektora MOSiR

I

 

III

 

 matematyka

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Gałuszka Tomasz 3b Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki etap rejonowy mgr Małgorzata Wysocka-Morek

Gałuszka Tomasz

 

Dominik Orszulik

 

Porwoł Anna

3b

 

2f

 

 

2a

Maks Matematyczny-wojewódzki

II

 

IV

 

 

III

mgr Małgorzata Wysocka-Morek

 

 

 

 

mgr Gabriela Kufieta

biologia

nazwisko imię ucznia klasa konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Langer Aleksandra

Wilczyńska Roksana

Wyszyńska Aleksandra

2b

3g

 

3c

XV Miejski Turniej Wiedzy o Zdrowiu

III

I

 

wyróżnienie

mgr Barbara Będkowska

mgr Bernadeta Grim

język polski

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Koszowska Aleksandra

 

Ogierman Konstancja

3a

 

3b

Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny-wojewódzki II

mgr Iwona Posio-Sikora

 

mgr Romana Figwer

język angielski

nazwisko imię ucznia oddział zajęte miejsce konkurs opiekun merytoryczny

Sułkowski Adam

 

Śmiech Mateusz

3a

 

 

3b

laureat

 

etap rejonowy

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

mgr Małgorzata Hojka

 

mgr Klaudia Mazurek

Mikołaj Cochur 

3a

I

Międzyszkolny konkurs Spelling Bee Master

mgr Małgorzata Hojka

 historia

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Pastwa Paweł

Zając Małgorzata

3a

 

2a

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii etap rejonowy  

 edukacja dla bezpieczeństwa

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Ines Szablewska, Luiza Wikłacz, Zuzanna Zych, Mikołaj Cochur

 

Luiza Wikłacz

3e, 3a Miejski Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej

I

 

 

 

I

 

 informatyka

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Saltarius Paweł

 

 

Paweł Saltarius, Szymon Czarniak

2b

XIII Miejski Konkurs Informatyczny

IV Miejski Konkurs Mistrz Klawiatury

III

I

 

drużynowo I

 mgr Agnieszka Stachiewicz

 wos

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Pastwa Paweł 3a Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Wiedzy o Społeczeństwie laureat mgr T. Lach

język hiszpański

nazwisko imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Rentfleisz Filip   VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej   mgr J. Stachoń

 


 

Lista sukcesów naszych licealistów i gimnazjalistów w roku szkolnym 2016/2017

Anna Bernaś  – 3A liceum, tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Zuzanna Rzepka- 3a gimnazjum, tegoroczna stypendystka Ministra Edukacji Narodowej

 

 liceum

filozofia

imię i nazwisko ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Hubert Chlebik 3D XXiX Olimpiada Filozoficzna etap okręgowy mgr Wojciech Marek

 

podstawy przedsiębiorczości

nazwisko i imię ucznia oddział konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny

Magorzata Mentlik, Nicole Walczak, Dawid Tyszka 

 1A

IV Gra Uliczna – Dzień dla Kariery  

 III  

 język polski

nazwisko imię konkurs zajęte miejsce opiekun merytoryczny
Kolanko Jakub