Ogromny sukces Oliwi Kapały z klasy 1a

18-go kwietnia 2024 roku odbył się Diecezjalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Katowicach na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (część pisemna) oraz w Seminarium Duchownym (ścisły finał - część ustna). Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego: Hanna Okularczyk i Daria Wollny z 1c (katecheta ks. Tomek Kabała) oraz Oliwia Kapała z 1a (katecheta Pani Kasia Stępień). 

W Katowicach reprezentacji różnych szkół średnich rywalizowali, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu Księgi Sędziów i Dziejów Apostolskich. Po etapie pisemnym do popołudniowego - najlepszej siódemki- przeszła Oliwia. Nasza uczennica odpowiadając na pytania Komisji nie miała sobie równych. Były zagadnienia, na które prawidłowo odpowiedziała tylko Oliwia. Zwyciężyła bezapelacyjnie i tym samym w czerwcu będzie w Warszawie na finale ogólnopolskim w Niepokalanowie, rywalizowała z reprezentantami innych województw.
Gratulujemy Oliwii, która mimo, że jest dopiero w 1 klasie, osiągnęła już tak gigantyczny sukces, pokonując nie tylko rówieśnikowi z innych miast, ale często uczniów od Niej dużo starszych. To sukces, który z pewnością Oliwia zapamięta na całe życie, a my jako społeczność Szkoły jesteśmy z Niej ogromnie dumni.